Lépcsők az iskolaelhagyástól a felsőfokú végzettségig

2024. 08. 26.

Napjainkban egyre több olyan hátrányos helyzetű, különböző tanulási, magatartási, beilleszkedési problémákkal küzdő, lemorzsolódással veszélyeztetett tanuló kerül be az iskolákba. A Belvárosi Tanoda Alapítványi Gimnázium Európai Uniós támogatással nyújt segítő kezet és kiszámíthatóbb jövőképet ezeknek a diákoknak.

 A Belvárosi Tanoda Alapítványi Gimnázium (BTAG) kiemelt feladatként kezeli a középiskolákból kimaradt, kallódó, beilleszkedési és magatartás zavaros 16 és 25 év közötti fiatalok oktatását és személyre szabott mentorálását. Az iskola célja, hogy ezek a hátrányos helyzetű fiatalok sikeresen leérettségizzenek és továbbtanulhassanak. A BTAG egyénre szabott tanulási folyamatokat, mentálhigiénés gondozást, életvezetési tanácsadást, pályaorientációs kurzusokat és közösségi tevékenységeket kínál. Fontosnak tartják a pedagógusok, mentorok képzését a deviancia-problémák kezelésében, ezért több akkreditált képzést is kidolgoztak.

A BTAG a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében európai uniós támogatással megvalósuló „Lépcsők. Továbbtanulást segítő kezdeményezések a Belvárosi Tanodában” elnevezésű projektje keretében komplex segítséget nyújt a hátrányos helyzetű tanulóknak, kiemelten a diákok mentorálásával és rendszeres készségfejlesztő foglalkozásokat tartva. A cél itt is a középfokú végzettség elérése, lemorzsolódás csökkentése és a továbbtanulási esélyek növelése, emellett a tanulók egyéni támogatása, alap- és tantárgyi készségeik fejlesztése. A haladási naplóknak köszönhetően pontosan nyomon követhető a diákok fejlődése.

A tanulói lemorzsolódás visszaszorításában nem elhanyagolható a közösség szerepe, ezért ezen a területen is segítséget nyújtanak közösségi programok és intézményen kívüli kapcsolatépítő programok szervezésével, valamint a családok bevonásával.

A projekt segítségével nem csak mérséklődhet az iskolaelhagyás jelensége a hátrányos helyzetű, magatartási és beilleszkedési problémákkal küzdő diákok esetében, hanem jelentősen javulnak a tanulók esélyei a felsőfokú végzettség megszerzésére is.

A program a VEKOP-7.3.6-17-2018-00013 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.

További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább

Hírlevél

© 2023 Fejlesztési hírek

Megszakítás